Odpor proti napomenutí magistrátu za dvojí podpis referenda

Všem, kteří si 17/12/2012 a kdykoliv později převzali příkaz magistrátu o udělení napomenutí za spáchání přestupku dvojího podpisu pod referendem k OC CORSO níže dáváme k dispozici vzor odporu, který je možno podat v těch případech, kde ještě neuběhla lhůta k jeho podání. Ten, kdo si převzal příkaz 17/12/2012 a 18/12/2012 musí podat odpor (stačí na poště) nejpozději 2/1/2013.  Kdo převzal příkaz  později než 18/12/2012, stačí o příslušný počet dnů později.

Není potřeba se příliš bát nákladů 1.000,- Kč, kterými v poučení magistrát hrozí. U podpisů uskutečněných do konce roku 2011 je věc už promlčená.

Přestupek je možno projednat jen do roka od okamžiku jeho spáchání. Řízení je nutno do roka  pravomocně skončit. Podaným odporem se řízení teprve zahajuje, rozhoduje se samozřejmě s možností odvolání, je tedy pravděpodobné, že magistrát nestihne odpory včas projednat, pokud se ještě podá odvolání. Důkazní povinnost je na straně magistrátu, “pachatel” sáme nemusí tvrdit téměř nic… Přesto tu ale možnost, že bude povinnost hradit náklady řízení, existuje.

Jsme přesvědčení, že tahle nehoráznost, by neměla magistrátu (resp. agilnímu Bc. Matouškovi – vedoucímu odboru správních činností) projít. Všem, kterým již lhůta pro podání odporu uběhla se omlouváme, v čase Vánočním a silvestrovském jsme nestihli text níže připravit dříve.

Referendum_prestupek_odpor

Posted in Kontrolní skupina.cz | Leave a comment

Leave a Reply